Test ciazowy w 25 dniu cyklu

Kobiety starające się o dziecko, a jeszcze te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odszukać w sobie objawy, które zapewnią lub też wykluczą obawy (albo też możliwość) na pokrycie. A jakie są te znaki? Kiedy można się ich doszukiwać? Pierwszym a zarazem najbardziej widocznym objawem ciąży jest właśnie brak czasu. Nie cierpi zawsze po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią stanowić dane wieloma czynnikami, między innymi stresem i chorobą. Z różnej jednakże strony regularna menstruacja nie wyklucza popadnięcia w ciążę. Sprowadza się, że ciężarne kobiety miesiączkują jeszcze do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, poziomu nie ma, za toż jest test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co znacznie?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży obecnie w pierwszym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak są one po około miesiącu. Największe ich nasilenie następuje natomiast pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a ustępują w strefach 20. Oto lista objawów, jakich potrafisz (a nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Delikatne i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety dołącza do wielu zmian hormonalnych, które trzymają na końca przygotowanie przyszłej matki nie wyłącznie do prawidłowego noszenia dziecka w układu tych 9. miesięcy, a oraz do następnego wychowania. Dlatego, z względu rozciągania się gruczołów mlekowych, piersi mogą zatrzymywać się większe, a sutki mocniejsze i gorsze. Nudności oraz wymioty. To pewnie najbardziej oczywisty i popularny objaw ciąży. Dokuczają one głównie w godzinach wczesnoporannych, a mieszkać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w centralnej ciąży (ale i tu są odstępstwa od ilości – moja kuzynka niedawno była ważny raz przy okazji i liczcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co prowadzi objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich nasilenie jest o wiele większe wśród kobiet, które są w ciągłym stresu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, bądź same całkowita zmiana smaku. To, że w wybiera jesteśmy w okresie zjeść wszystko, co jest na własnej podróży do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita robi się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą wykonane jest zmianami hormonalnymi w swym systemie.

Gdy jednak zaznaczyłam już we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, ale nie muszą się pojawić. Niestety jest ponad powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo mocno odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale dają się (oraz wtedy całkowicie często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie wierzcie więc filmom i serialom, które proponują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany charakterów i omdlewanie już od wczesnego dnia zapłodnienia. Każda kobieta jest bowiem stan błogosławiony w całkiem inny, indywidualny sposób.