Uziemienie funkcjonalne

Uziemienia elektrostatyczne są niezmiernie ważnym momentem w przemyśle i transporcie łatwopalnych alkoholi również własnych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny układa się w pobliżu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w wszystkiej Europie przychodzi do ponad 400 wypadków spowodowanych właśnie tymi działaniami. Zapłony, pożary, a nawet wybuchy to wcale realne niebezpieczeństwo, którego świadomość jest wszystek zdrowo myślący pracownik oraz manager w sfery.

Tutaj z uwagą przychodzą nam mechanizmy a systemy uziemień elektrostatycznych. Ich życie w istocie prowadzi się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym procesem do celu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na targu jest znaczna liczbę ich sposobów - kleszczowe, przykręcane śrubami, dawane w samej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy pozwalają dodatkowo na monitorowanie uziemienia w terminie rzeczywistym. W związaniu z kolejnymi urządzeniami potrafią nie doprowadzać do dozowania materiału czy pracy nad nim w wypadku zaistnienia kłopotów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką okazję, zamykając zawór czy wlew, co jest unikalne w sukcesu awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego gatunku rozwiązania często wdraża się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość częstym problemem stosowania zacisków na urządzeniach pracujących z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest zły do pełnego ograniczenia proces rozliczania się powierzchni materiałem. Może to wykonać warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo bądź całkowicie negując jego skuteczność. Traktuje toż nie tylko urządzeń, ale te pojemników i zbiorników danych do przechowywania w/w materiałów.